Licence databanky

CO JE POVOLENO

1. Všechna média z databanky můžete moci používat komerčně. To znamená, že můžete danou položku použít v příspěvcích na firemních stránkách, v propagačních videích a podobně a to dokonce i v produktech, které budete dále prodávat svým klientům.

2. Pokud děláte grafické nebo asistentské služby, můžete položky z databanky využívat pro své klienty, aniž by oni museli vstoupit do databanky a tím zvednete hodnotu své služby.

3. Položky můžete libovolně upravovat (stříhat, ořezávat, zkracovat, kombinovat, přetvářet...).

4. Nemusíte nikde uvádět odkaz na databanku ani na autory obsahu.

5. Grafiku můžete využít k tisku k libovolného počtu kopií.

6. Hudbu můžete využívat jako podkres pro svá marketingová videa, podcasty, kurzy, meditace, vlogy a podobně.

7. Stejně tak můžete skladby využít pro taneční vystoupení nebo pro lektorování nějakých pohybových kurzů nebo jako podkres při masáži.

8. Položky můžete použít pro vytvoření svého merche, můžete tedy například použít obrázek a s vaším textem ho vytisknout na tričko nebo hrneček apod. a prodávat to svým fanouškům. Stejně tak můžete například nějakou grafiku využít pro potisk obálky bloků a tyto bloky potom prodávat.

9. Můžete stahovat neomezené množství položek a používat je opakovaně v období, které máte předplaceno. Pokud zrušíte členství v databance, můžete používat hotová díla, která jste vytvořili během svého členství, ale nemůžete vytvářet nová díla z položek, které jste si stáhli do počítače během placeného období.
 

CO JE ZAKÁZÁNO

1. Nesmíte vystupovat jako autor dané položky, ani to tak nesmí vyznívat. Například nemůžete vložit samotnou hudbu na Youtube bez další přidané hodnoty. Pokud ale natočíte sebe nebo tam bude nějaký text nebo budete prezentovat svou fotografickou práci, není problém hudbu zveřejnit na vašem kanále.

2. Nesmíte přeposílat samostatné položky jiným lidem. Pokud například pracujete na zakázce pro klienta, můžete využít položky z databanky pro vytvoření konečného produktu, který svému klientovi prodáte, ale klient nesmí mít možnost použít jednotlivé položky konečného produktu později k vytvoření nového produktu. Můžete tedy klientovi vytvořit příspěvek na sociální sítě z jednotlivých položek z databanky a fakturovat si své služby, ale nemůžete poslat jednotlivé položky klientovi, aby si příspěvek vytvořil sám. Nebo mu například můžete pomoci vytvořit meditaci a zaslat mu konečné dílo, ale nemůžete mu zaslat samotnou hudbu, aby si kdykoliv mohl vytvořit meditaci sám s touto hudbou.

3. Nesmíte přeprodávat samostatné položky z databanky nebo je někam umisťovat k dispozici jiným lidem bez přidané hodnoty. Například nemůžete stáhnout z databanky pozadí a přeprodávat ho tak, jak jste ho stáhly, ale můžete k němu přidat další grafiku a text a toto prodat jako svou práci pro klienta.

4. Nemůžete vytvářet z položek z databanky šablony na hromadný prodej. To znamená, že nemůžete vytvořit například předpřipravené šablony pro sociální sítě, které se skládají z položek z databanky, a prodávat je opakovaně jakýmkoliv zájemcům. Ale můžete vytvořit šablonu na míru a prodat ji svému jednomu klientovi jako mustr pro příspěvky, který bude opakovaně používat. Váš klient ale nemůže mít možnost manipulovat s jednotlivými položkami v šabloně, musí používat hotovou grafiku tak, jak jste ji připravili. Stejně tak nemůžete vytvářet například znělky z položek z databanky a prodávat je například v e-shopu, ale můžete vytvořit znělku na míru svému klientovi, který ji následně bude opakovaně používat pro své podcasty bez vaší další asistence.

5. Můžete ale například vytvořit meditaci s hudbou z databanky a tu potom hromadně prodávat. Rozhodující kritérium je to, jestli je produkt určený ke spotřebě (poslech meditace, kurz, nošení trička...) - tam je hromadný prodej v pořádku, nebo jestli je určený k tomu, aby si ho klienti dál sami upravovali a používali pro svůj marketing (šablony pro příspěvky) - tam hromadný prodej v pořádku není.

6. Položky z databanky není možné využít v televizi nebo v rádiu. Možný je pouze podcast. Pokud byste si přáli využít položky v těchto médiích, můžete mě kontaktovat, abychom se domluvili na navýšení licence.

7. Položky z databanky nemůžete použít pro registraci ochranné známky, protože pak by tu danou věc nesměl vyžívat už nikdo jiný. Můžete položky využívat v logu, pokud logo nebude registrováno jako značka.