5 pravidel pro úspěšnou video reklamu

Pokud pro svou reklamu na sociální sítě plánujete vytvořit video nebo gif, pak se podívejte, jaká pravidla je dobré dodržet, abyste měli co nejvyšší šance na úspěch své marketingové kampaně.

1. ÚČEL JE VÍC, NEŽ VIZUÁL

Co tím mám na mysli? Samozřejmě je super, pokud je reklama vkusná a oku lahodící. Nicméně mít hezké video nestačí. Aby vám začaly chodit objednávky, musí video obsahovat ještě jednu kouzelnou ingredienci a tou je schopnost zaujmout.

Jak toho dosáhnout? Vaše video musí splňovat tyto náležitosti:

  • Mělo by být vizuálně jiné, než xy dalších příspěvků/reklam, které na dané platformě jsou.
  • Mělo by mít výraznější barvy.
  • Mělo by chytnout za oko, ale nemělo by být chaotické a zmatené.

Pamatujte, že schopnost zaujmout je důležitější než krása. Nezřídka se může stát, že „ošklivé“ video přinese více objednávek než „hezké“ video. Je jasné, že si přejete udržet určitou grafickou úroveň vaší prezentace, ale nezapomínejte, že jde o objednávky, nikoli o váš hřejivý vnitřní pocit, že to „máte hezké“.

2. MÉNĚ JE VÍCE

Když člověk vytváří video reklamu, může mít tendenci do ní dát co nejvíce pohybu, co nejvíce animací a všelijakých dalších věcí. Snažte se toho vyvarovat, protože čím víc toho do videa dáte, tím více to bude chaotické a diváka nakonec nezaujme nic.

Snažte se taky dát pozor, aby se ve videu nepohybovalo více věcí najednou, divák pak neví, na co se dívat a unikne mu celková myšlenka, kterou se mu snažíte předat. Případně pokud už se tam pohybuje více věcí najednou, mělo by to mít nějaký řád a jednotný směr. Například když se objekty v jednu chvíli odsunou za středu do krajů nebo z krajů do středu a podobně.

Když se díváte na své reklamní video, položte sami sobě tuto otázku: Který pohyb/informaci můžu ubrat, aniž by video ztratilo vypovídající schopnost a schopnost zaujmout?

3. STIHNĚTE TO DO 5 VTEŘIN

Průměrná pozornost diváka vaší reklamy trvá v průměru 5 vteřin. Co to znamená? Do prvního záběru dejte úplně tu nejzásadnější informaci, což je většinou název vaší nabídky nebo to může být zajímavá otázka, na kterou chce divák znát odpověď. Zkrátka to musí být něco, z čeho bude hned jasné, co se snažíte prodat. Pokud první vteřiny „vyplácáte“ na nepodstatné informace, ztratíte velkou část publika.

4. ROZVÍJEJTE PŘÍBĚH

Při tvorbě reklamy se zamyslete, jaká bude ideální cesta vašeho diváka. Co nejprve zahlédne? Co uvidí potom? Jaký text tam na něj bude čekat? Abyste zjistili, jak divák postupuje, zkuste nejdřív pozorovat sami sebe, jak se chováte, když vidíte reklamu na platformě, kde chcete inzerovat. Tuto znalost pak můžete využít k rozvíjení „příběhu“ vaší nabídky.

Chci tím říct, že nemá smysl na více místech opakovat jednu větu. Nedávejte stejnou větu do videa, a pak hned do titulku reklamy, a pak třeba i do textu reklamy. S každým dalším krokem, kdy potenciální klient postupuje ve vaší reklamě by se měl dozvídat nové a nové informace, respektive by měl mít pocit, že stále více rozumí tomu, co mu nabízíte, ne že všude čte stále jednu a tu samou informaci.

Stejně tak nemá cenu do videa vložit úplně všechny informace. Cílem videa je dostat diváka na váš web, kde je prodejní formulář, nezdržujte tedy diváka u svého videa tím, že se mu budete snažit říct všechny podrobnosti. To je úplně zbytečné. Celé video dokouká velmi nízké procento lidí, takže většina vašeho publika se ty informace stejně nikdy nedozví. Video je jen začátek příběhu, ve kterém je potřeba pouze zaujmout hlavní myšlenkou a následně přivést diváka tam, kde se nachází vaše reálná nabídka.

5. VIDEO NENÍ VŠECHNO

Nezapomínejte, že video je jenom jeden z dílků reklamy. Neméně důležitý je také text, případně nadpis a další záležitosti. To znamená, že do videa nemá smysl dávat veškeré informace, úkolem vizuálu je pouze zaujmout natolik, aby měl divák zájem přečíst si o vaší nabídce více.

Nespoléhejte se tedy na to, že stačí vyšperkovat hlavně video, které vám přinese spoustu objednávek. Video je pouze první kontakt potencionálního klienta s vaší nabídkou. Samo o sobě vám prodeje nepřinese, je potřeba potom diváka dále vést po cestě k nákupu díky zajímavému nadpisu a textu.

Stejně tak není jisté, jestli bude video nebo gif úspěšnější než statický obrázek. Doporučuji vyzkoušet vždy více variant v jedné sadě reklam a teprve za čas vyhodnotit, který vizuál vám přivádí nejvíce zákazníků. Pokud se vám zrovna povede perfektní statický obrázek, možná bude mít smysl používat pouze ten.

Závěrem

To byla tedy základní pravidla, jak přemýšlet nad video reklamou. Nejlepší ze všeho je ale ověřit si teorii praxí, takže neváhejte zkoušet různé možnosti a díky tomu si najdete cestu, která bude fungovat právě vám. A pokud na to nechcete být sami a rádi byste byli v podobně naladěné komunitě, zvu vás do zdarma klubu >>>Pohyblivé obrázky, ve kterém najdete různé návody zdarma a taky Facebook skupinu, kam můžete dát svou reklamu ke zpětné vazbě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů